Вердер (Бремен)  и Кьолн завършиха 1:1 в мач от 33-тия

...

Вердер измъкна равенство с Кьолн и си гарантира оцеляването, Илия Груев игра едно полувреме

Вердер (Бремен)  и Кьолн приключиха 1:1 в мач от 33-тия предпоследен кръг на Бундеслигата. Гостите откриха резултата посредством Щефен Тигес (36`), само че домакините изравниха през втората част с гол на Романо Шмид (73`). Българският национал Илия Груев стартира като титуляр, само че бе сменен на почивката.

Първата част бе равностойна, само че в последна сметка " козлите " първи нанесоха удар.В 36-ата минута положително центриране на Флориан Кайнц откри Щефен Тигес, който с глава направи беззащитен вратаря на Вердер Иржи Павленка. Пет минути по-късно домакините пропуснаха да изравнят, откакто националът Никлас Фюлкруг направи сериозен пропуск от комфортна позиция.

Наставникът на Вердер Оле Вернер предприе две смени на почивката, като Илия Груев също бе сменен. " Бременските музиканти " се активизираха през втората част, като в 70-ата минута Йенс Стаге имаше ужасно състояние, само че вратарят на Кьолн Марвин Швебе избави сигурен гол. Три минути по-късно обаче домакините възвърнаха равенството. След центриране отляво Марвин Дукш отклони топката с глава към резервата Романо Шмид, който от близко осъществя за 1:1. До края на срещата никой от двата отбора не осъществя съдбоносен гол и срещата приключи при този резултат.

Така Вердер прекъсна серията си от три следващи загуби и дефинитивно си подсигурява оцеляването, като е на 12-о място в класирането. Кьолн пък към този момент е с три следващи мача без проваляне и заема 10-а позиция в таближата.

Carlsberg " Домът на Феновете " е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето наличие и да участвате в нашите игри за страхотни награди.